Solidarni z Ukrainą. W Katowicach odbędzie się manifestacja przeciw rosyjskiej agresji

Nad ranem wojska rosyjskie rozpoczeły atak rakietowy na ukraińskie miasta. Władze Katowic wyraziły wsparcie dla ukraińskich obywateli i zapewniły, że każdy z Ukraińców potrzebujący pomocy zostanie przyjęty w mieście. Solidarność z sąsiadami chcą pokazać również katowiczanie – 24 lutego o godz. 17:00 pod Konsulatem Honorowym Ukrainy w Katowicach odbędzie się pokojowa manifestacja przeciw bezprawnej rosyjskiej agresji.

Organizatorzy nawołują do wyrażenia wsparcia ponad podziałami: „Wywołana przez Rosję wojna w Ukrainie stała się faktem. Dziś wszyscy, bez względu na sympatie i antypatie polityczne, wyborcy wszystkich partii, liderzy polityczni wszystkich ugrupowań, Polki i Polacy ZAPROTESTUJMY przeciw bezrozumnej agresji. Dziś o 17:00 pod Konsulatem Honorowym Ukrainy w Katowicach. W sposób pokojowy wyraźmy sprzeciw wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę. Chodźmy wszyscy”.

Szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1962557547246025?ref=newsfeed

O godz. 20:00 odbędzie się również manifestacja na katowickim Rynku: https://www.facebook.com/events/s/solidemo-dla-ludzi-w-ukrainie-/462128372259166/

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok