Zmiany w organizacji ruchu w dniu 31 grudnia 2021 roku w związku z imprezą na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Impreza masowa pn. Sylwestrowa Moc Przebojów odbędzie się 31 grudnia 2021 roku na  Stadionie Śląskim w Chorzowie. Dlatego podobnie jak w latach poprzednich wdrożone zostanie rozwiązanie, które praktykowaliśmy przed pandemią. – Zdaję sobie sprawę, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które  dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, nie tylko zajmując miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkują w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Dlatego kierując się interesem mieszkańców os. Tysiąclecia, w dniu 31 grudnia zastosujemy zmiany w organizacji ruchu, które polegają na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej – dodaje prezydent i zapowiada, że w dniu imprezy już od samego rana na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

W dniu 31 grudnia 2021 roku wprowadzone zostaje rozwiązanie testowane podczas dużych wydarzeń na Stadionie Śląskim w Chorzowie przed pandemią. Zostało one pozytywnie przyjęte przez mieszkańców os. Tysiąclecie. Dlatego ponownie – 31 grudnia od godzin popołudniowych, najprawdopodobniej około godziny 18.00 – nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować wg harmonogramów dostępnych na https://rj.metropoliaztm.pl/

Ponadto w dniu 31 grudnia 2021 roku, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu. 

Jednocześnie informujemy, że w tym roku miasto Katowice nie jest organizatorem Sylwestrowej Mocy Przebojów, dlatego z wszelkimi pytaniami dotyczącymi tego wydarzenia prosimy zwracać się bezpośrednio do organizatorów.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.