Wydarzenia kulturalne na Szczycie Cyfrowym w Katowicach

Podczas trwającego od 6 do 10 grudnia Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Już w poniedziałek w Katowicach odbędzie się transmitowany przez TVP koncert „Skrzydła umysłu”.

Uroczysty koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR), który zainauguruje Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021, rozpocznie się o godz. 20:30. Transmisja w TVP zaplanowana jest na godz. 21:00. W trakcie widowiska zostanie zaprezentowany repertuar stanowiący wizytówkę Polski na świecie.

„Muzyka jest naszym największym atutem w zakresie dziedzictwa kulturowego, zwłaszcza, że wiele utworów było wykorzystywanych w światowej kinematografii i jest znanych międzynarodowej widowni – podkreślają organizatorzy Szczytu. – Zapraszając do udziału w projekcie zarówno gwiazdy, jak i młodych instrumentalistów, stawiamy na świeże, niepoddające się schematom podejście do muzyki. Błyskotliwe i żywiołowe reinterpretacje klasyki wzbogacone muzyką elektroniczną, rockiem i jazzem idealnie będą współgrać ze Szczytem Cyfrowym” – zaznaczają.

Repertuar koncertu skonstruowany jest w oparciu o kompozycje m.in. Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Krzysztofa Pendereckiego, Wojciecha Kilara, Jana Kaczmarka, Krzysztofa Komedy oraz występ m.in. Stanisława Soyki, Piotra Cugowskiego, Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Atom String Quartet, Sebastiana Karpiela-Bułecki.

Na koncercie wystąpi również pochodzący z Kamerunu Richard Bona, multiinstrumentalista i były członek Pat Metheny Group. Dyrektorem artystycznym koncertu jest Adam Sztaba, znany z umiejętności łączenia stylów muzycznych, kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny.

Drugiego dnia szczytu, 7 grudnia, zaplanowany jest występ wielokrotnego laureata XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – Austriaka Ingolfa Wundera.

8 grudnia o godz. 19:00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się Noc Muzyki IGF 2021.

„Zapraszamy wszystkich entuzjastów muzyki, bez względu na umiejętności do wspólnego grania i śpiewania” – czytamy na stronie Szczytu.

Pełną listę atrakcji, z których będą mogli skorzystać w Katowicach uczestnicy Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021, można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/igf2021/atrakcje-igf2021.

Wszyscy uczestnicy szczytu w terminie od 5 do 12 grudnia mają zapewniony bezpłatny przejazd środkami publicznego transportu zbiorowego na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Udział w Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021 jest wolny i bezpłatny, wystarczy się zarejestrować na https://www.gov.pl/igf2021.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.