Miasto zorganizowało konkurs na zdjęcie ulubionego miejsca w Katowicach. Co na to mieszkańcy?

Urząd Miasta zorganizował konkurs dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca, w którym do wygrania jest weekend w mieście. By zdobyć nagrodę, wystarczy w komentarzu podzielić się zdjęciem ulubionego miejsca w Katowicach i oznaczyć znajomych, którzy mają odwiedzić stolicę województwa śląskiego. Mieszkańcy wykorzystali tę okazję zgoła inaczej niż planowali pomysłodawcy konkursu.

Poza fotografiami osób, które rzeczywiście liczą na zdobycie nagrody, pojawił się szereg zdjęć pokazujących główne problemy w mieście. Po raz kolejny na łamach oficjalnego profilu Katowic mieszkańcy zwrócili uwagę na kwestie, które od lat przewijają się w debacie publicznej: ogromną ilość reklam, stan okolic Rawy oraz (delikatnie mówiąc) brak reprezentatywności Śródmieścia.

W komentarzach oczywiście nie zabrakło podejścia miasta do zieleni i wciąż przewijającego się tematu notorycznych wycinek drzew:

Choć intencja Urzędu Miasta zapewne była inna, plus tej sytuacji jest jeden: władze przynajmniej dostały informację, co katowiczanie chcieliby zmienić w mieście.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok