Katowicka Noc Galerii

W najbliższy piątek 24 września odbędzie się kolejna, już siódma edycja wydarzenia „Katowicka Noc Galerii”. Do północy można odwiedzić za darmo kilka katowickich wystaw. Organizatorzy, Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, najbardziej zapraszają jednak do 5 placówek kulturalnych znajdujących się w siedzibie na placu Sejmu Śląskiego:

„Katowicka Noc Galerii to doskonała okazja, żeby nadrobić zaległości i obejrzeć najciekawsze wystawy prezentowane w katowickich galeriach. W Mieście Ogrodów zobaczycie tego wieczora mnóstwo świetnej fotografii, jako że będzie to też dzień projektu „W lustrze fotografii. O fotografii na Śląsku po 2010”.

Spójrzcie, co dla Was przygotowaliśmy:

1. Wystawa fotografii portretowej: Joanna Nowicka „Piękni Ludzie”

2. Wystawa fotografii kreacyjnej: Antonii Kreis „where are you, Andy?”

3. Wystawa fotografii reportażowej: Anna Lewańska „Skutki uboczne”

4. Wystawa fotografii Jerzego Lewczyńskiego i Zofii Rydet „Retoryka pustki”

Od godz. 20.00 do godz. 22.00 autorzy lub kuratorzy wystaw będą oprowadzać wszystkich chętnych i opowiadać o pokazywanych fotografiach. Spotkacie ich przy wejściu do każdej galerii.

A już o godz. 16.00 możecie wziąć udział w sympozjum „W lustrze fotografii. O fotografii na Śląsku po 2010”. Zaproszeni goście – twórcy, kuratorzy i teoretycy sztuki, będą dyskutować o kondycji tej dziedziny na Górnym Śląsku w perspektywie ostatniej dekady.”

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok