Dołącz do kampanii społecznej Poznaj Swojego Sąsiada – Seniora

Katowice przyłączyły się do ogólnopolskiej kampanii społecznej Głosu Seniora i Adamed dla Seniora, która promuje pomoc sąsiedzką skierowaną do potrzebujących seniorów.

Najbardziej dotkliwym problemem osób starszych jest samotność i brak zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia. Ale nawet najbardziej samotny człowiek ma sąsiada. I każdy z nas jest czyimś sąsiadem. Często seniorzy nie chcą prosić o pomoc, albo nie chcą  nam przeszkadzać, kiedy widzą, jak spieszymy się każdego dnia do pracy czy na zakupy, zajęci swoimi sprawami. Ich izolację pogłębiła trwająca od ponad roku pandemia. 

Tymczasem tak naprawdę nawet najdrobniejszy gest sąsiedzkiej życzliwości może okazać się o wiele cenniejszy niż wszelkie formy pomocy instytucjonalnej. Dlaczego? Bo wynika z autentycznego zainteresowania drugim człowiekiem, seniorem, sąsiadem. 

Chcąc dołączyć do akcji, należy wydrukować gotowy plakat dostępny na stronie www.glosseniora.poznaj-sasiada.pl, wpisać numer kontaktowy i zawiesić na klatce schodowej lub włożyć do skrzynki osoby samotnej. W kolejnym kroku należy poczekać na zgłoszenie potrzebującego seniora, a następnie pomóc takiej osobie ze zrobieniem zakupów, wyprowadzeniem psa czy rozmową telefoniczną.

Spot akcji zamieszczony jest na stronie: https://youtu.be/6n4llfLJY0.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.