Czy w Spodku zostanie ustanowiony nowy muzyczny rekord?

W 50-letniej historii Spodka, na kultowej scenie kosmicznej hali, występowali różni artyści. Nikt jednak dotychczas nie zagrał tutaj na tank drumach, czyli instrumentach zrobionych z butli po gazie.

18 sierpnia 2021 roku o godzinie 9.00 rozpocznie się koncert na nietypowych instrumentach. Jego zakończenie planowane jest 24 godziny później – 19 sierpnia br. o godzinie 9.00.

Na tank drumach w Spodku zagra Piotr Jaszczur Śnieguła, artysta który w ramach swojej pracy magisterskiej na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, mierzy się z przeróżnymi rekordami. Wychodząc od swoich doświadczeń muzycznych, postanowił ustanowić muzyczny rekord, który ma szansę zapisać się na kartach Księgi Rekordów Polski. 

Całodobowy koncert transmitowany będzie online. Zapraszamy do śledzenia tego wyjątkowego wydarzenia!

Rekord zostanie zweryfikowany przez Polskie Biuro Rekordów, w przyszłości organizatorzy wyślą dokumentację także do biura rekordów Guinnessa.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.