Katowice gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorek w Unihokeju 

Pod koniec sierpnia w Katowicach rozpocznie się jedno z największych wydarzeń w historii polskiego unihokeja. Mowa o Mistrzostwach Świata Juniorek (rozgrywki do lat 19), w których rywalizować będzie aż 16 drużyn z 4 różnych kontynentów!

– W Katowicach stawiamy na różne dyscypliny sportu, które pozwalają dzieciom i młodzieży na wszechstronny rozwój fizyczny i sprawnościowy. Wierzymy, że poprzez sport młodzi ludzie mogą nauczyć się systematyczności, wytrzymałości, sumienności i zdrowej rywalizacji. W związku z tym niezmiernie cieszę się z faktu, iż do kolekcji wielkich wydarzeń sportowych odbywających się w Katowicach dołączają Mistrzostwa Świata Juniorek w Unihokeju – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – W Katowicach mamy rozgrywki na poziomie szkolnym i seniorskim w unihokeju. We wrześniu 2021 roku byliśmy gospodarzem międzynarodowego turnieju unihokeja mężczyzn „Polish Open”. Impreza ta cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców zarówno z Polski jak i z zagranicy. Wierzę, że w przypadku Mistrzostw Świata Juniorek będzie podobnie – dodaje prezydent.

Do stolicy województwa śląskiego przyjedzie 16 reprezentacji z całego świata, by podczas pięciu dni powalczyć o miano Mistrza Świata. Wśród uczestników mistrzostw znajdą się reprezentacje takich krajów jak Australia, Nowa Zelandia, Kanada, Szwecja, Szwajcaria, Czechy czy obrońca mistrzowskiego tytułu – Finlandia. Nie zabraknie również gospodarza turnieju i aktualnie szóstej drużyny świata – Polski.

Mistrzostwa rozpoczną się 31 sierpnia, a finał zaplanowany jest na 4 września. Polki swoje mecze w fazie grupowej rozegrają na hali Ośrodka Sportowego „Szopienice” przy ul. 11 Listopada 16, natomiast część spotkań będzie rozgrywana w hali ZSTiO nr 2 przy ul. Mikołowskiej 131.

Harmonogram spotkań polskiej reprezentacji: 

  • 31.08 (środa), godz. 19.00 Polska – Finlandia 
  • 1.09 (czwartek), godz. 19.00  Polska – Niemcy
  • 2.09 (piątek), godz. 19.00  Polska – Szwajcaria

Miejsce i czas rozgrywania spotkań fazy play-off uzależnione będą od wyników w fazie grupowej. 

Bilety na wybrane mecze dostępne są już w sprzedaży poprzez stronę internetową: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/unihokej/

Pełny terminarz spotkań dostępny jest na oficjalnej stronie Mistrzostw Świata Juniorek: https://floorball.sport/u19wfc2022/tournament/match-schedule/

Urząd Miasta Katowice

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.