UWAGA! Dołącz do nowej grupy Katowice - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Katowice wspierają dzieci z Ukrainy poprzez organizację wypoczynku


Na najbliższej sesji Rady Miasta Katowice w porządku obrad znajduje się projekt uchwały, który zakłada organizację tygodniowego wypoczynku dla 44 dzieci z ukraińskiej Buczy. Miasto Katowice, we współpracy z Buczą, planuje zrealizować tę inicjatywę w odpowiedzi na wagę sytuacji dzieci dotkniętych wojną. W ramach tego projektu dzieci oraz ich opiekunowie będą mogli spędzić czas w Polsce, korzystając z bezpiecznych warunków wypoczynku.

W wyniku podjętej współpracy pomiędzy Katowicami a Buczą, dzieci z regionu ubiegającego się o wsparcie będą miały okazję spędzić wakacje w Ośrodku Harcerskim blisko Krynicy Morskiej. Planowane terminy wyjazdu to od 11 do 19 lipca 2026 roku. Podczas pobytu dzieci będą miały do dyspozycji komfortowe namioty oraz rozbudowane zaplecze edukacyjne i rekreacyjne, co ma na celu zapewnienie im odpowiednich warunków do relaksu i integracji.

Działania te są częścią szerszej inicjatywy mającej na celu wsparcie dzieci z Ukrainy oraz rozwijanie międzynarodowych relacji pomiędzy samorządami. Łączna wartość organizacji wypoczynku wyniesie 80 000 zł, a Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach będzie odpowiedzialny za koordynację całego przedsięwzięcia. Warto dodać, że równocześnie trwają przygotowania do tegorocznej edycji Akcji „Lato w mieście”, która oferuje katowickim dzieciom i młodzieży różnorodne atrakcje w lokalnych instytucjach, na które miasto przeznaczy blisko 4 mln zł.

Źródło: Urząd Miasta Katowice


Oceń: Katowice wspierają dzieci z Ukrainy poprzez organizację wypoczynku

Średnia ocena:4.46 Liczba ocen:19


Zobacz Także