Rozpoczynają się Juwenalia Śląskie

Śląscy studenci rozpoczynają juwenaliowy tydzień. W tym roku, po przerwie spowodowanej pandemią, impreza odbędzie się tradycyjnie w maju, przed sesją egzaminacyjną.

Jak w poprzednich latach, główna impreza – trzydniowy festiwal muzyczny, odbędzie się w miejscu dobrze znanym katowickim fanom muzyki. Topowych artystów polskiej sceny będzie można usłyszeć w Katowickim Parku Leśnym na Muchowcu, gdzie odbywa się również popularny OFF Festival.

Zanim jednak rozpoczną się koncerty, w środę 25 maja w katowickim klubie Spiż studenci będą mieli okazję do integracji – początek imprezy jest zaplanowany na godz. 21:00. Katowickimi ulicami we wtorek o godz. 12:00 przeszedł z kolei tradycyjny korowód studencki, który oficjalnie rozpoczął Juwenalia.

Podczas Juwenaliów nie zabraknie muzycznych wrażeń zarówno dla fanów rapu, jak i muzyki alternatywnej. Pierwszego dnia na scenie wystąpią Kwiat Jabłoni, WaluśKraksaKryzys oraz Ars Latrans Orchestra, nazajutrz usłyszymy przedstawicieli sceny rapowej, m.in Palucha, Guziora i Sariusa, z kolei na zamknięcie festiwalu wystąpią Tymek, Ørganek, Mery Spolsky i Karaś/Rogucki.

W tym roku wstęp na imprezę jest biletowany: studenci zapłacą za trzydniową wejściówkę 49 zł, za jeden dzień koncertów z kolei 29 zł, reszta świata, która chce się przyłączyć do społeczności akademickiej, zapłaci odpowiednio 59 zł lub 39 zł.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok