Zaszczep się przeciwko COVID 19 na pikniku rodzinnym 31 lipca

W sobotę 31 lipca od godz. 12.00 do 19.00 na Rynku i w Parku Powstańców Śląskich w Katowicach będzie można  zaszczepić się przeciwko COVID 19 jedno dawkową szczepionką firmy Johnson and Johnson. Przewidziane są atrakcyjne nagrody dla losowo wybranych zaszczepionych. Przy okazji będzie można zdrowo i na sportowo spędzić czas z rodziną. Zaplanowano wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi, np. pokaz magika, szczudlarze,  żongler, quizy i zabawy. Pojawi się szalony naukowiec i wybuchowa kuchnia. Organizatorzy proponują też malowanie twarzy, zamykanie w bańce mydlanej, festiwal kolorów, kolejkę elektryczną czyli to, co dzieci lubią najbardziej. Nie zabraknie też bezpłatnych poczęstunków.

Podczas pikniku znajdzie się również stoisko Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dotyczące programu 500+. Warto też wspomnieć o tym, że będzie się można spisać, a na stanowisku Katowickiej Karty Mieszkańca – złożyć wniosek o KKM.

Punkt szczepień powszechnych

Przypominamy, że niezmiennie działa punkt szczepień powszechnych w Katowicach – Janowie przy ul. Szopienickiej 70,  zlokalizowany w hali ośrodka tenisowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Szczepienia odbywają się od poniedziałku do soboty, w godzinach 8:00 – 18:00. W punkcie istnieje możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID 19 jedno dawkową szczepionką firmy Johnson and Johnson, preparatem Pfizera (dwu dawkowy, jako jedyny rekomendowany dla młodzieży od 12 roku życia) oraz szczepionką AstraZeneca w schemacie dwudawkowym.

Umówienie się na termin  szczepienia możliwe jest: 

  • za pośrednictwem infolinii 989 (do rozmowy należy mieć przygotowany swój nr PESEL oraz nr telefonu komórkowego) – całodobowo,
  • za pośrednictwem nr telefonu 572 216 500  –  w godzinach pracy punktu szczepień,
  • online przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie https://pacjent.gov.pl/ (do zapisu przez system konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego) – całodobowo.

Jeśli ktoś przyjdzie bezpośrednio do punktu szczepień, także zostanie zaszczepiony, bez wcześniejszego umawiania terminu.

Przypominamy także, że drugą dawkę szczepionki, od 1 lipca można przyjąć w dowolnym punkcie szczepień w Polsce.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.