Staw Kozubek zostanie zrewitalizowany

Dzięki mieszkańcom teren wokół Stawu Kozubek zostanie zrewitalizowany. Zbiornik wodny znajdujący się na granicy osiedla Witosa, Załęża oraz dzielnicy Batory w Chorzowie, w przeszłości należał do Kopalni Kleofas, teraz ma się przysłużyć katowiczanom jako kolejny teren rekreacyjny.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego i będzie polegała przede wszystkim na uprzątnięciu terenu. „Roboty budowlane mają rozpocząć się od rozbiórki pozostałych tu nawierzchni szutrowych, podkładów kolejowych i płyt betonowych, a także oczyszczenia terenu z resztek gruzu, szkła oraz innych zanieczyszczeń. Co ważne, uprzątnięta zostanie także przestrzeń w głąb zbiornika, do 5 metrów od brzegu” – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

W okolicy stawu powstaną strefy do ćwiczeń oraz plac zabaw dla dzieci, nie zabraknie również ławek. Prawdziwą atrakcją ma być taras z leżakami, który będzie się znajdował tuż nad wodą.

Zadanie zostało zaplanowane na dwa lata. Obecnie trwa procedura przetargowa, 7 grudnia nastąpi otwarcie ofert potencjalnych wykonawców inwestycji. Władze miasta przewidują, że teren będzie gotowy pod koniec przyszłego roku.

Z życia miasta
Z życia miasta

Jesteś świadkiem wydarzenia, którym chcesz się podzielić? Napisz na redakcja@katowiceteraz.pl.