Katowicka Szkoła Podstawowa nr 36 będzie miała nowe boisko 

Rozpoczęła się przebudowa wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 36 w Koszutce. To kolejna inwestycja w Katowicach w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców. Wartość realizowanych robót to prawie 2 mln zł.

– W Katowicach mocno stawiamy na rozwój infrastruktury sportowej dla mieszkańców. We wrześniu uruchomiliśmy Basen Zadole, a w ubiegłym miesiącu kompleks sportowy przy ul. Asnyka. Katowiczanie, chętnie korzystają również z licznych obiektów przyszkolnych, które eksploatowane są praktycznie przez cały rok. Dlatego taką infrastrukturę również modernizujemy i rozbudowujemy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – W ostatnich latach wyremontowaliśmy obiekty, w tym część basenową, przy Zespole Szkół i Placówek nr 1 na os. Paderewskiego czy wybudowaliśmy za 9,5 mln zł nową halę sportową przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Maczka. Rozpoczęła się również warta ponad 23 mln zł przebudowa Szkoły Podstawowej nr 21 w Podlesiu, która obejmuje budowę hali sportowej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy tej placówce – dodaje prezydent.

W ramach inwestycji przy Szkole Podstawowej nr 36 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przy ul. Iłłakowiczówny 13 przebudowane zostanie boisko wielofunkcyjne, wymieniona instalacja deszczowa i odwodnienie liniowe. Znajdująca się przy boisku skarpa zostanie umocniona i przebudowana, podobnie jak prowadzące na boisko schody. Na samej płycie boiska przewiduje się wydzielenie: pełnowymiarowych placów do gry w koszykówkę i siatkówkę/tenisa ziemnego z wykorzystaniem słupków umożliwiających zmianę wysokości siatki, dwóch boisk do piłki ręcznej z możliwością korzystania jako jedno boisko do piłki nożnej, trzytorowej bieżni o długości 60 m oraz nabiegu do skoków w dal. Boiska zostaną wyposażone w elementy takie jak bramki, kosze itp. oraz wymienione zostaną piłkochwyty. 

– Boisko przy SP 36 zostało oddane do użytku w 1998 r. i od tego czasu korzystały z niego zapewne tysiące katowiczan – przypomina Beata Lenart, zastępca dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Katowicach. To właśnie CUW odpowiada za inwestycję z ramienia miasta. – Stąd decyzja, by dokonać jego całkowitej przebudowy, tak by mieszkańcy mogli korzystać z bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury przez kolejne lata – dodaje dyrektor. 

Za realizację zadania odpowiada firma PHU „Gawlik” Paweł Gawlik ze Skidzinia. To oferta tej firmy  okazała się najkorzystniejsza, w ogłoszonym w czerwcu br. przetargu na realizację inwestycji.  Wartość podpisanej we wrześniu umowy wynosi prawie 2 mln zł. Termin zakończenia prac to IV kwartał przyszłego roku.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.