Zatrzymani za kradzież samochodu

Do 5 lat więzienia grozi parze, która ukradła samochód podczas tzw. jazdy próbnej. Dzięki współpracy katowickich i bielskich policjantów, złodzieje zostali zatrzymani, a auto odzyskane. Mamy nadzieję, że ta sytuacja będzie przestrogą dla innych osób, chcących sprzedać samochód.

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej prowadzą sprawę kradzieży samochodu, do której doszło pod koniec października na ul. Ossowskiego w Katowicach. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o kradzieży seata leona wartego 14 tysięcy złotych. Do kradzieży doszło podczas jazdy próbnej. 

Mężczyzna zamieścił ogłoszenie na jednym z portali o chęci sprzedaży swojego samochodu. Po pewnym czasie zgłosiła się do niego para, zainteresowana kupnem auta. Sprzedający umówił się z potencjalnymi kupującymi na „jazdę próbną”, po której para wyraziła chęć zakupu samochodu. Niczego podejrzewający mieszkaniec Katowic pozostawił zainteresowanych w swoim samochodzie z kluczykami w stacyjce i poszedł do mieszkania po dokumenty samochodu, aby sporządzić umowę kupna-sprzedaży. Kiedy wrócił, kupujący zniknęli wraz z samochodem. Po zgłoszeniu tego faktu katowickim policjantom, śledczy rozpoczęli poszukiwania auta i pary, która go zabrała bez płacenia. Ustalenia policjantów z komisariatu VII w Katowicach wskazywały na osoby mieszkające  w pobliżu Bielska-Białej. Dzięki współpracy tamtejszymi mundurowymi, policjanci z Bielska zatrzymali i przekazali im parę złodziei. Kobieta i mężczyzna w wieku 21-lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a skradziony samochód odzyskany. Podejrzanym przedstawiono zarzut kradzieży pojazdu. Mężczyzna, który wcześniej był już zatrzymywany za podobne przestępstwa, dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Na czas trwającego postępowania, podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem. Zastosowano również poręczenie majątkowe w kwocie po 4 tysiące złotych. Za kradzież pojazdu grozi im kara do 5 lat więzienia.

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.