Parzymy Przelewamy. Czwarta edycja targów kawowych już w listopadzie

W Katowicach, już po raz czwarty, odbędą się kawowe targi. Parzymy Przelewamy to wydarzenie nie tylko dla profesjonalnych baristów – w targach może wziąć udział każdy miłośnik kawy, niezależnie od stopnia wiedzy. Zaproszeni są zwolennicy różnych form parzenia, również ci, którzy swoją przygodę z kawą dopiero zaczynają.

Podczas targów nie zabraknie wystawców z całej Polski, konkursów, warsztatów i możliwości zapoznania się z nowymi technikami parzenia kawy. Parzymy i Przelewamy to przede wszystkim jednak okazja do rozmowy i możliwość wymiany doświadczeń.

„Celem imprezy jest popularyzacja kultury kawowej i pokazanie, że w Polsce się ona bardzo dynamicznie rozwija. Już nie jesteśmy skazani na picie kawy z sieciówek, bo po sąsiedzku mamy dobrą lokalną kawiarnie a w internecie czeka nas spory wybór kaw z niedużych rzemieślniczych palarni. Możemy pić w domu, w pracy i na mieście” – czytamy w opisie organizatorów.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w holu głównym Biurowca ING Bank Śląski od 19 do 20 listopada w godzinach od 10 do 18 .

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok