Milionowy klient odwiedził katowickie baseny

Katowickie baseny cieszą wielkim zainteresowaniem klientów. Dowodem na to jest fakt dzisiejszych odwiedzin jednego z nich przez milionowego klienta. Dwa pierwsze baseny, Brynów i Burowiec zostały oddane do użytku w czerwcu 2020 roku, ostatni z budowanych, Basen Zadole ze względu na problem z wykonawcą został otwarty 16 września tego roku.  

Baseny od początku cieszyły się wielką popularnością wśród mieszkańców Katowic oraz okolicznych miast. O tym, że miasto potrzebowało tych inwestycji, dobitnie świadczą statystyki odwiedzin. W ciągu dwóch lat wszystkie trzy baseny odnotowały 1 mln wejść. Najwięcej klientów upodobało sobie Basen Brynów, który od momentu uruchomienia odnotował 535 tys. wejść. Na Burowcu w okresie od otwarcia pojawiło się ponad 439 tys. klientów, a na Zadolu w ciągu zaledwie miesiąca około 26 tys.  klientów.

Katowickie baseny to przykład miejskiej inwestycji, która doskonale wpisuje się w potrzeby mieszkańców. Bardzo cieszę się z tak ogromnego zainteresowania pływalniami mieszkańców Katowic oraz miast ościennych. Co ważne, niedawno otwarty Basen Zadole dodatkowo ułatwia dostęp do aktywnego wypoczynku katowiczanom z południowych dzielnic – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.   

Na basenach dzieci czują się jak ryba w wodzie! 

Baseny nie służą jedynie aktywnemu wypoczynkowi osób płacących za wstęp, ale odbywają się na nich także zajęcia nauki pływania. Katowicki program „Jak ryba w wodzie” zakłada, że każdy uczeń trzeciej klasy nauczy się pływać. Od początku roku szkolnego ponad 2100 dzieci ze 103 klas, korzystając z trzech miejskich basenów oraz pływalni zlokalizowanych np. w Pałacu Młodzieży czy Miejskim Ośrodku Sportu, uczy się pływać. Dodatkowo na wszystkich trzech pływalniach działają prywatne szkoły pływania, na których zajęciach z wodą zapoznają się nawet niemowlaki. 

Nie tylko baseny, ale także sale sportowe 

Co ważne, baseny posiadają również strefę suchą, która wyposażona jest na Brynowie w salę gimnastyczną i EMS, natomiast na Burowcu i Zadolu – halę sportową. Organizowane są tam zajęcia sportowe zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Np. w ostatni weekend na Zadolu w czasie IV Grand Prix Polski Weteranów w Katowicach  szpady skrzyżowali amatorzy szermierki z całej Europy. Halę sportową mogą także wynająć klienci indywidualni – np. pod gry zespołowe (tj. siatkówka, koszykówka, piłka nożna) lub np. badmintona. W tych obiektach każdy znajdzie coś dla siebie. 

Katowicka Agencja Wydawnicza

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.