Remont drogi zbierająco-rozprowadzającej na węźle Katowice Mikołowska

W piątek 21 października br., w godzinach wieczornych, całkowicie zamknięta zostanie jezdnia zbierająco-rozprowadzającą po południowej stronie węzła Katowice Mikołowska. Tym samym rozpocznie się remont jej ok. kilometrowego odcinka.

Trzy zestawy do frezowania nawierzchni będą pracować całą noc, tak by w sobotę można było rozpocząć układanie nowej nawierzchni. Mieszanka mineralno-asfaltowa zostanie położona w dwóch warstwach: wiążącej i ścieralnej. Te prace potrwają do niedzieli, a kolejnym etapem będzie regulacja urządzeń drogowych i odtworzenie oznakowania poziomego. Jeśli nie wystąpią nieprzewidziane sytuacje, a warunki pogodowe będą sprzyjać, to remont powinien zakończyć się w godzinach nocnych w niedzielę 23 października br. Remont za kwotę prawie 2,7 mln zł wykona firma Eurovia Polska.

Organizacja ruchu na czas trwania prac

Relacje z Katowic Centrum, Katowic Ligota oraz z ulicy Bocheńskiego w kierunku Krakowa zostaną skierowane na objazd prowadzący ulicą Kochłowicką. Kierowcy będą mogli zawrócić w obszarze węzła znajdującego się w rejonie osiedla Witosa w Katowicach. Natomiast relacje z Wrocławia w kierunku Katowice Centrum oraz Katowice Ligota zostaną przekierowane autostradą A4 na węzeł z ulicą Francuską w Katowicach. Dodatkowo zostanie całkowicie zamknięty wlot ulicy Przekopowej na autostradę A4, a ruch pojazdów w kierunku Krakowa zostanie skierowany na węzeł z ulicą Bocheńskiego i dalej wyznaczonym objazdem ulicą Kochłowicką.


Źródło: Urząd Miasta Katowice/ http://bitly.ws/vCvK

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.