NOSPR dla koneserów 

Różnorodność i jakość to filary programu koncertów w NOSPR. Od muzyki dawnej, przez symfoniczną klasykę, aż po jazz i world music – wszystko to w wykonaniu najbardziej cenionych artystów Polski i świata. Co przygotowaliśmy dla Państwa w najbliższym czasie?

Gwiazdorski skład i fascynująca muzyka etniczna w sali koncertowej NOSPR z klimatyczną grą świateł – to przepis na idealny czwartkowy wieczór.

20 października zapraszamy Państwa w muzyczną podróż śladami Żydów sefardyjskich.

Naszymi przewodnikami będą same gwiazdy sceny jazzowej, z łatwością i finezją poruszające się w gatunku world music: MILO EnsembleDave DouglasLeszek MożdżerWojciech Waglewski i Arad Emamgholi.

Co dalej?

Kolejny wieczór (21.10) przyniesie nie lada gratkę dla koneserów muzyki kameralnej, którzy swoją pasję chcą rozwijać w doborowym towarzystwie.

Muzycy NOSPR, poza grą w naszej wspaniałej orkiestrze, rozwijają także swoje solowe, kameralistyczne czy pedagogiczne kariery. Jednym z powodów do chluby jest stale ubogacana o nowe pozycje płytoteka. Niedawno zarejestrowanym albumem mogą pochwalić się Maksymilian Lipień (obój) i Damian Lipień (fagot), którzy wraz z Piotrem Lato (klarnet) tworzą LLLeggiero Woodwind Trio.

Dzieła które złożyły się na płytę zabrzmią 21 października w sali kameralnej. To: neoklasyczna Suita Aleksandra Tansmana, „laboratoryjne” – jak pisał Stefan Kisielewski – Trio Witolda Lutosławskiego, przejrzyście podane Trio Andrzeja Dobrowolskiego, zdumiewające zmiennością nastrojów Mini-Rondo Benedykta Konowalskiego, egzystencjonalne Salve Regina Wojciecha Widłaka i Partita Andrzeja Krzanowskiego. Warto posłuchać i polubić – szczególnie, że zachęcać do tego będą cenieni kameraliści!

NOSPR

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.