Warsztaty z animacji poklatkowej w Muzeum Śląskim

W związku z jesienną aurą za oknem Muzeum Śląskie proponuje mieszkańcom i turystom szereg wydarzeń kulturalnych. Oprócz wystaw odbędą się także warsztaty – już 14 października rozpocznie się wydarzenie See the sound, którego uczestnicy nauczą się animacji poklatkowej. Organizatorem warsztatów jest Fundacja Wielki Człowiek.

Udział w weekendowym kursie ma umożliwić uczestnikom zapoznanie się z nowymi mediami. Pomysłodawcami wydarzenia są Marek Straszak z Udk w Berlinie oraz Wojtek Kukuczka z wrocławskiego ASP. „Pomysł zrodził się z czystej chęci działania i wymiany doświadczeń, twórczych aktów i kreatywnych myśli w dziedzinie multimediów – sztuki nowej i coraz bardziej popularnej oraz pożądanej. Współcześnie narzędziem młodego artysty przestaje być pędzel i ołówek, a staje się nim tablet, kamera, strona www” – czytamy w opisie wydarzenia.

Jak podkreślają organizatorzy, w zajęciach mogą wziąć udział zarówno osoby zaawansowane w dziedzinie animacji, jak i początkujący. Warsztaty są bezpłatne, jednak obowiązują zapisy. Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest posiadanie aparatu cyfrowego oraz statywu.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok