Bongo leśne – nowi mieszkańcy Śląskiego ZOO 

W ostatnim czasie kolekcja antylop przebywających w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym powiększyła się o przedstawicieli bongo leśnego. Zwierzęta dobrze zaaklimatyzowały się w nowym miejscu i dziś po raz pierwszy wyszły na wybieg zewnętrzny. Przy sprzyjającej pogodzie będzie je można obserwować w godzinach otwarcia ogrodu.

Chorzowska grupa antylop bongo to trzy młode samce – Samba, Koda i Sitka. Zwierzęta sprowadzone zostały z Zoo Parc de Beauval we Francji.

Bongo leśne (Tragelaphus eurycerus) to średniej wielkości afrykańskie antylopy, które zamieszkują typowo leśne tereny. Odżywiają się roślinami – liśćmi, pędami, kwiatami. Czasem zdarza się, że pojawiają się na terenach upraw, gdzie zjadają rośliny uprawne. Gatunek ten wpisany jest do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych, posiada kategorię zagrożenia NT (narażony na wyginięcie), a ich liczebność w środowisku naturalnym szacuje się na około 15-25 tys. osobników.

Śląskie ZOO

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.