10. Festiwal Kultury Bez Barier w Muzeum Śląskim

Festiwal Kultury Bez Barier po raz kolejny zagości w Muzeum Śląskim. Impreza ma na celu pokazanie, że kultura powinna być dostępna dla wszystkich, a odpowiednio dopasowana infrastruktura i sposób przekazu sztuki są do tego konieczne. Jubileuszowa dziesiąta edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem ”MOŻEMY!” i obejmie instytucje z całego kraju.

Muzeum Śląskie przygotowało dla zwiedzających m.in. warsztaty malarskie, podczas których uczestnikom zostanie przybliżony nurt Deaf Art. Warsztaty odbędą się 1 października od godz. 12:00. Obowiązują zapisy. Prace z nurtu Deaf Art można obecnie oglądać na wystawie „Głusza”, która ma przybliżyć odwiedzającym kulturę Głuchych. To właśnie ta ekspozycja będzie tematem spotkania i dyskusji kuratorów oraz autorów „Głuszy”. Panel umożliwi młodzieży zarówno słyszącej, jak i niesłyszącej, zadanie pytań o proces tworzenia i przesłanie wystawy. Początek spotkania zaplanowano na 6 października, godz. 12:00.

W Muzeum Śląskim nie zabraknie również wydarzenia dla dzieci i rodzin. 2 października odbędą się warsztaty, których założeniem jest zabawa z językiem migowym. Co istotne, wszystkie wydarzenia z obchodów Festiwalu Kultur Bez Barier będą się odbywały w obecności tłumacza języków Polskiego Migowego i polskiego mówionego.

Więcej szczegółów dotyczących zapisów na wydarzenia można znaleźć na stronie Muzeum Śląskiego.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok