Policja poszukuje sprawcy wypadku

Jak podaje śląska policja, 16 września doszło do wypadku na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia, na wysokości budynku Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, około godz. 16:00. W zdarzeniu uczestniczyły ciężarówka typu wann oraz samochód osobowy marki Volkswagen. Kierująca osobówką została zepchnięta przez ciężarówkę najpierw na pobocze, a następnie w bariery energochłonne.

Z poczynionych dotychczas ustaleń policji wynika, że kierowca wanna popełnił błąd przy manewrze zmiany pasu ruchu. Po tym, jak Volkswagen został wypchnięty z toru, uczestnik wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia bez upewnienia się, czy kobieta kierująca pojazdem osobowym nie ucierpiała wskutek zderzenia z barierami.

„Kierujący ciężarówką oraz osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności zdarzenia lub posiadające nagrania z kamer samochodowych, proszone są o kontakt osobisty z policjantami Komisariatu I Policji w Katowicach ul. Żwirki i Wigury 28 lub o kontakt telefoniczny tel.47 85 135 0047 85 135 37” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Film ze zdarzenia

Z życia miasta
Z życia miasta

Jesteś świadkiem wydarzenia, którym chcesz się podzielić? Napisz na redakcja@katowiceteraz.pl.