Co pszczoły robią zimą? Darmowe warsztaty o pszczołach

Urząd Miasta zaprasza miłośników pszczół i mieszkańców żądnych wiedzy do udziału w darmowych warsztatach. Podczas prelekcji będzie można dowiedzieć się, jak funkcjonują pszczoły i inne owady zapylające, kiedy za oknem spada temperatura.

Wydarzenie to nie tylko okazja żeby zrozumieć, gdzie i jak zimują pszczoły – to również możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem ula, podziałem ról między owadami i rady praktyczne, jak odróżnić pszczołę od osy. Uczestnicy warsztatów poznają także tajniki powstawania miodu. Nie zabraknie motywu ekologicznego – prelekcje mają pokazać, jak ważna jest rola zapylaczy w przyrodzie i podkreślić, jak bez nich wyglądałby ekosystem.

Warsztaty odbędą się w piątek 9 września o godz. 16.30 i 17.45, udział w wydarzeniu mogą wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli. Wydarzenie jest bezpłatne i odbędzie się w pasiece przy Basenie Burowiec. Uczestnikom zaleca się ubrania z długimi rękawami i nogawkami oraz nieużywanie perfum o intensywnych zapachach, warsztaty zostaną przeprowadzone w dostępnej na miejscu odzieży ochronnej.

Udział jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zgłoszenia na adres mailowy remigiusz@promarte.pl.

Obrazek domyślny
Z życia miasta

Jesteś świadkiem wydarzenia, którym chcesz się podzielić? Napisz na redakcja@katowiceteraz.pl.