Policja poszukuje pokrzywdzonego przestępstwem

Katowiccy policjanci poszukują nastolatka, wobec którego agresywny mężczyzna stosował groźby i publicznie znieważył go ze względu na jego ukraińskie pochodzenie. Mężczyzna groził również kobiecie, która stanęła w obronie chłopca. Wszelkie informacje, które pomogą policjantom w ustaleniu tożsamości pokrzywdzonego, proszę kierować do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19, nr tel. 47 851 25 5547 851 20 00 lub pod adresem e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia, zgwałcenia i użycia noża wobec 26-letniej kobiety, która stanęła w obronie nastolatka z Ukrainy.

Do zdarzenia doszło 9 czerwca 2022 roku w godzinach 16.25 -16.45 w autobusie komunikacji miejskiej linii nr 9. Kiedy kobieta była w autobusie, do pojazdu na przystanku „Brynów Centrum Przesiadkowe” wsiadł nastolatek, za którym wszedł agresywny mężczyzna ubrany w czerwone długie sportowe spodnie i czarną bawełnianą koszulkę z krótkim rękawem i okulary korekcyjne. Mężczyzna wyzywał nastolatka w bardzo poniżający, wulgarny, drastyczny sposób oraz groził mu ze względu na jego ukraińskie pochodzenie. Kiedy kobieta stanęła w obronie chłopca z Ukrainy, agresja została skierowana również wobec niej. Dzięki reakcji kobiety, chłopiec nie doznał fizycznej krzywdy ze strony agresora. Kobieta towarzyszyła chłopcu w podróżny do czasu przyjazdu na przystanek Ochojec Sadowa, gdzie wspólnie opuścili autobus. Agresor jednak wyszedł za kobietą i nadal jej groził.

Pokrzywdzona poinformowała o sytuacji katowicką Policję i złożyła zawiadomienie o popełnieniu przez mężczyznę przestępstwa. W toku prowadzonych czynności policjanci z Komisariatu IV Policji w Katowicach ustalili tożsamość podejrzewanego mężczyzny

W związku z prowadzonymi czynnościami, zwracamy się z prośbą o zgłoszenie się pokrzywdzonego nastolatka z opiekunami prawnymi do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w Katowicach w celu złożenia zawiadomienia o popełnionym na jego szkodę przestępstwie.

Chłopiec w chwili zdarzenia ubrany był w białą koszulkę z krótkim rękawem, kremowe krótkie spodnie, czarne buty sportowe z białym logo, przez rękę przewieszoną miał bluzę koloru biało-szarego i miał ze sobą plecak na kółkach.  

Wszelkie informacje, które pomogą policjantom w ustaleniu tożsamości pokrzywdzonego nastolatka, proszę kierować do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19, nr tel. 47 851 25 5547 851 20 00  lub pod adresem e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl.

Śląska Policja

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.