Bilety na koncerty NOSPR w przedsprzedaży już od połowy sierpnia

Wraz z ogłoszeniem pełnego programu koncertów w sezonie 22/23 Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach zaprasza do zakupu pakietów abonamentowych na koncerty symfoniczne z nawet 40-procentowym rabatem oraz do udziału w przedsprzedaży biletów na wydarzenia całego sezonu.

Co czeka słuchaczy w nadchodzących miesiącach? Dużo Brahmsa, jeszcze więcej zaskoczeń, a przede wszystkim wyczekiwana przez ostatnie lata inauguracja organów
Uświetni ją obecność wiodącej dziś organistki łotewskiego pochodzenia – Ivety Apkalnej oraz znakomitego dyrygenta, kompozytora, propagatora najnowszych technologii w muzyce – Esa-Pekki Salonena. Posiadacze abonamentów na koncerty symfoniczne NOSPR upoważnieni będą do zakupu dwóch biletów na to historyczne wydarzenie jeszcze w przedsprzedaży!

Czwartkowe i piątkowe koncerty orkiestry otworzą przed słuchaczami unikalną możliwość usłyszenia czterech symfonii Johannesa Brahmsa w jednym sezonie granych w tym samym miejscu, przez tę samą orkiestrę, a ponadto zapoznania się z koncertami solowymi cenionych współczesnych kompozytorów – Marca Neikruga i Marco-Antonio Pérez-Ramireza po raz pierwszy w Polsce. W NOSPR gościć będą m.in. takie nazwiska, jak Rudolf Buchbinder, Domingo Hindoyan, Arabella Steinbacher, Łukasz Borowicz, Lionel Bringuier oraz pozycje z kompozytorskiego zaplecza m.in.: Giuseppe Verdiego, Jana Sebastiana Bacha, Maurice’a Ravela, Francisa Poulenca, Krzysztofa Pendereckiego i Feliksa Mendelssohna.

Entuzjastom jazzu przybliżone zostanie to, co na współczesnej scenie tego gatunku najbardziej elektryzujące – Ambrose Akinmusire Quartet, Steve Coleman and Five Elements, James Brandon Lewis Trio – na JazzKlubowej estradzie znajdą się jednak także nestorzy polskiego jazzu, m.in. Adam Makowicz. A co czeka zainteresowanych Muzyką Dawną, koncertami Kwartetu Śląskiego, Cameraty Silesii czy Orkiestry Muzyki Nowej? Więcej szczegółów pod adresem: https://nospr.org.pl/pl/kalendarz

Możliwość zakupu abonamentów na koncerty NOSPR oraz przedsprzedaż biletów na wszystkie koncerty dla posiadaczy abonamentów dostępna jest od 16 sierpnia. Otwarta sprzedaż biletów na koncerty sezonu 2022/2023 wystartuje natomiast 5 września.

Więcej szczegółów dot. abonamentów i przedsprzedaży na stronie: https://nospr.org.pl/pl/bilety/abonamenty

NOSPR

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.