Żubry Murckowskie – powrót do korzeni 

W ostatni weekend wakacji, 28 sierpnia 2022 r. w Parku Murckowskim odbędzie się wydarzenie pn. „Żubry Murckowskie – powrót do korzeni”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie W Kręgu Natury. To inicjatywa mająca na celu promocję historycznej dzielnicy Murcki, gdzie w 1865 roku rozpoczęto hodowlę żubrów białowieskich. 

„Naszym pomysłem jest organizacja pikniku edukacyjnego, w ramach którego odbędą się różnego rodzaju warsztaty, m.in. związane z recyklingiem czy ekologią. Ponadto, dodaliśmy również część sportową – bieg i marsz Nordic Walking na dystansie 5 km.  Dzięki organizacji wydarzenia, uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z historią murckowskich żubrów, dzielnicy Murcki czy  też uprawiania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu” – mówi Piotr Łączniak, Stowarzyszenie W Kręgu Natury. 

Organizatorzy chcą pokazać piękno otaczających Murcki lasów bukowych oraz Rezerwatu przyrody „Las Murckowski”, który jest cennym miejscem dla katowiczan. Ponadto planują uświadomić mieszkańców, że postawa obywatelska i zaangażowanie w działania lokalne ma sens. Warto zaznaczyć, że w ramach projektu odbędą się również zajęcia edukacyjne w placówkach oświaty na Murckach na początku września. 

Projekt realizowany jest w ramach programu Inicjatywa Lokalna Miasta Katowice na 2022 rok oraz sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. 

Z pewnością warto wybrać się 28 sierpnia 2022 roku do Murcek i wziąć udział w tym wydarzeniu. 

Szczegóły można znaleźć na stronie projektu na Facebooku:

https://www.facebook.com/zubrymurckowskie

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/718926252773517/

Zapisy na bieg i marsz Nordic Walking na 5 km:

https://dostartu.pl/zubry-murckowskie-powrot-do-korzeni-v7556

„Ciekawostką jest fakt, że część sportowa wydarzenia wystartuje z ulicy Żubrów Murckowskich, a od strony ul. Leśników znajduje się tablica poświęcona historii tych zwierząt zwiazanej z tą dzielnicą Katowic. Być może kiedyś będzie możliwość i okazja, by żubry wróciły do Murcek” – mówi Piotr Łączniak, Stowarzyszenie W Kręgu Natury.

Stowarzyszenie W Kręgu Natury

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.