Załęskie kino plenerowe

„Załęskie kino plenerowe” to inicjatywa grupy młodzieżowej z Domu Aniołów Stróżów, która została zatwierdzona do realizacji w ramach konkursu organizowanego przez Miasto Katowice z projektu unijnego „Centrum Aktywności Młodzieżowej”.

Na sierpień zaplanowano dwa seanse filmowe dla widownii polskiej i ukraińskiej (filmy z napisami w j. ukrańskim):
04 sierpnia o godz. 20.30 – projekcja filmu „C’mon C’mon” dla młodzieży i dorosłych.
25 sierpnia o godz. 20.00 – projekcja filmu dla dzieci „Amazonia: przygody małpki Sai”

Seanse odbędą się w Katowicach – Załężu na Placu Londzina (Gruszka Plac).

WSTĘP WOLNY

Na czym polega zaangażowanie grupy inicjatywnej „Załęże w plenerze” w tym projekcie? 

Młodzież włącza się aktywnie w ramach pracy społecznej w realizację inicjatywy na każdym jej etapie. Do ich zadań należy między innymi: przygotowanie terenu na potrzeby organizacji kina plenerowego, przygotowanie projektu plakatu promującego kino oraz ich dystrybucja, promocja wydarzenia, pozyskanie partnerów do współpracy, sprzątanie terenu po zakończeniu plenerowych seansów filmowych.

KONKURS NA INICJATYWY MŁODZIEŻOWE jest realizowany przez Miasto Katowice (Organizatora), we współpracy ze Stowarzyszeniem MOST (Lider projektu) w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 Działanie  9.1.  Aktywna integracja pt. „Centrum Aktywności Młodzieżowej”.

Urząd Miasta Katowice

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.