Śląska drogówka podsumowała połowę wakacji

Policjanci z drogówki podsumowali pierwszą połowę wakacji w województwie. Od końcówki czerwca doszło do 239 wypadków, w których rannych zostało 270 osób, zaś aż 21 osób zginęło. Jak wskazują policyjne statystyki, co prawda liczba wypadków w stosunku do zeszłego roku spadła – w te wakacje jest ich o 32 mniej, jednak wzrosła liczba ofiar śmiertelnych. Rok temu na śląskich ulicach zginęło 11 osób.

Statystyki były prowadzone od 24 czerwca, kiedy uczniowie oficjalnie rozpoczęli wakacje. Niepokoi nie tylko wzrost liczby ofiar śmiertelnych wypadków, ale również kierowców, którzy wsiedli do pojazdów pod wpływem alkoholu. Policjanci w ciągu nieco ponad miesiąca zatrzymali aż 1326 kierujących, mających alkohol we krwi. Dla porównania rok temu pijanych kierowców na drogach było o 17 mniej.

”Przypominamy, że to, czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą, na jezdni i na chodniku, przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, rozwagą, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu, tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu” – zaznacza w komunikacie Śląska Policja.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok