Mistrzostwa Świata siatkarzy w Katowicach już w sierpniu. Zbliża się start sprzedaży biletów

Zbliża się jedna z największych siatkarskich imprez – Mistrzostwa Świata, których Katowice będą gospodarzem. Polska drużyna stanie do walki o obronę tytułu Mistrzów Świata.

Prestiżowy turniej oryginalnie miał się odbyć w Rosji, jednak ze względu na rosyjską agresję na Ukrainę światowa federacja odebrała Rosjanom tytuł gospodarza. Mistrzostwa Świata decyzją FIVB zorganizują Słowenia i Polska. Spośród polskich miast gospodarzy to Katowicom przypadł zaszczyt goszczenia w fazie grupowej reprezentacji Polski, a także półfinalistów, uczestników rywalizacji o brązowy medal oraz wielkiego finału imprezy.

Polacy rywalizację w turnieju rozpoczną 26 sierpnia od meczu z reprezentacją Bułgarii, później zmierzą się kolejno z reprezentacjami Meksyku (28 sierpnia) oraz USA (30 sierpnia), z którą przegrali tegoroczną walkę o finał Ligi Narodów. Poza grupą C, w Katowicach swoje mecze rozegra również grupa A, w której będą rywalizować drużyny narodowe Serbii, Ukrainy, Tunezji i Portoryko. Drugim gospodarzem fazy grupowej będzie Lublana. W Lublanie odbędzie się również część meczów 1/8 i ćwierćfinałów. Te spotkania, które nie odbędą się w Słowenii, polscy kibice będą mogli zobaczyć w Gliwicach.

Katowicki Spodek już raz okazał się szczęśliwy dla reprezentacji Polski – to w Katowicach w 2014 roku polscy siatkarze sięgnęli po złoto Mistrzostw Świata. Finał turnieju odbędzie się 11 września.

Niebawem ruszy sprzedaż biletów. Start sprzedaży fazy grupowej oraz 1/8 i 1/4 został zaplanowany na 4 sierpnia o godz. 12.00, z kolei wejściówki na fazę finałową można zdobyć od 9 sierpnia (godz. 12.00). Bilety będą dostępne w sprzedaży poprzez stronę internetową: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/fivb-mens-world-championship/.

Obrazek domyślny
Magdalena Kwaśniok