Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież aut przy użyciu lawety

Policjanci z Katowic zatrzymali pięć osób podejrzanych o kradzież aut przy użyciu lawety. Akt oskarżenia został już skierowany do Sądu Rejonowego w Katowicach.

Sprawa dotyczy kradzieży pięciu samochodów oraz usiłowania kradzieży kolejnego pojazdu. Podczas zatrzymania jeden z podejrzanych próbował uciec policjantom, usiłując potrącić funkcjonariusza, w związku z czym został aresztowany na 3 miesiące. 36-letni mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże i posiadanie narkotyków.

Pięciu mężczyzn w działalności przestępczej wykorzystywało lawetę – najczęściej w nocy podjeżdżali pod samochód, którym byli zainteresowani, i po w ciągnięciu na platformę, odjeżdżali ze skradzionym pojazdem. Mężczyźni zdołali ukraść matiza, dwa ople, volkswagena polo i rover. Podczas kradzieży kolejnego z aut podejrzani zostali spłoszeni przez mieszkańców okolicznych budynków.

Czterem z mężczyzn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, z kolei podejrzany, który usiłował uciec przed zatrzymaniem odpowie również za napaść na funkcjonariusza oraz próbę zmuszenie go przemocą do zaniechania podjęcia czynności.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok