Komunikat Urzędu Miasta w sprawie parkingu w Strefie Kultury. Kierowcy zapłacą od połowy września

Urząd Miasta poinformował, że parking w Strefie Kultury od 1 sierpnia będzie ponownie otwarty i jeszcze w najbliższych tygodniach zostanie bezpłatny. Możliwość wjazdu na ten teren ma związek z demontażem infrastruktury miasteczka festiwalowego, zaś tymczasowy brak opłaty za skorzystanie z parkingu jest spowodowany planowanymi utrudnieniami w korzystaniu z niego.

Władze zapowiadają, że może być problem z dostępnością do miejsc parkingowych – w niedługim czasie w Strefie Kultury ma się odbyć kilka imprez masowych, m.in. Red Bull Car Park Drift, Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn, czy Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego. Szczególne utrudnienia można przewidywać w czasie pierwszego ze wspomnianych wydarzeń; konkurs driftów odbędzie się bowiem na samym parkingu Strefy Kultury, którego nawierzchnie będzie trzeba doprowadzić do odpowiedniego stanu.

W związku z tym do 15 września nie będą pobierane opłaty od osób korzystających z parkingów A, B i C.

„Niezmiennie, osoby dojeżdżające samochodem do pracy w centrum miasta zachęcamy do zostawienia swoich aut przy centrach przesiadkowych oraz do korzystania z komunikacji publicznej. Centra Przesiadkowe Zawodzie oraz Brynów posiadają bezpłatne parkingi, a dojazd tramwajem do centrum miasta zajmuje odpowiednio 10 i 15 minut” – czytamy w komunikacie o centrach przesiadkowych, które wciąż świecą pustkami.

Na tych, którzy nie zdecydują się na pozostawienie samochodów poza Strefą Kultury, czekają opłaty w wysokości 10 zł za godzinę, mieszkańcy Katowic mają zapłacić połowę tej stawki.

Obrazek domyślny
Magdalena Kwaśniok