Vito Bambino i Brodka przygotują muzyczne urodziny miasta

11 września czeka nas kolejna rocznica nadania Katowicom praw miejskich. Z okazji 157. urodzin władze przygotowały koncert, za który odpowiedzą topowe gwiazdy muzyki alternatywnej – Brodka i Vito Bambino.

Najważniejsza część obchodów odbędzie się już 10 września na terenie Parku Leśnego w Muchowcu – terenu dobrze znanego fanom muzyki z organizacji OFF Festivalu czy Juwenaliów Uniwersytetu Śląskiego. Od 2018 roku władze miasta przyjęły formułę, w której organizację wydarzenia powierzają znanym polskim artystom. Wcześniej za koncert odpowiadali Organek, Abradab czy Krzysztof Zalewski.

W tym roku tytuł dyrektora muzycznego przypadł Vito Bambino – wokalista znany zarówno z kariery solowej, jak i występów w zespole Bitamina, pochodzi z Katowic. „Z tego powodu koncert odbywający się w Katowicach z mojej perspektywy urasta do rangi Opener’a. Bardzo cieszę się z tego, że zaproponowano mi rolę dyrektora artystycznego tego wydarzenia i że będę mógł współpracować w tym zakresie z Brodką, która ma fantastyczną energię” – czytamy wypowiedź artysty w zapowiedzi wydarzenia.

Duet organizatorów pokazał pierwsze karty. Na scenie w Muchowcu wystąpią m.in. IGO, Król, Natalia Grosiak, Majka Jeżowska, Natalia Szroeder, Maja Kleszcz czy formacja Miętha. Poza znanymi muzykami zaprezentują się również zwycięzcy konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze. Jak w ubiegłych latach zaproszeni artyści zagrają utwory artystów związanych ze Śląskiem i Katowicami.

Poza głównym wydarzeniem, w Katowicach 11 września odbędzie się również koncert z okazji Motocyklowego Zakończenia Lata, na którym wystąpią m.in. Luxtorpeda czy Big Cyc. Władze miasta zapraszają również na rynek, gdzie od 2 do 15 września będzie można odwiedzić urodzinowy jarmark. W planach są także uroczysta sesja Rady Miasta, odsłonięcie popiersia w Galerii Artystycznej oraz Festiwal Organizacji Pozarządowych. 

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok