Urząd Miasta organizuje wakacyjne zwiedzanie Katowic

Urząd Miasta organizuje wakacyjne zwiedzanie Katowic. Cykl spacerów ma nie tylko przekonać mieszkańców do spędzenia wakacji w mieście, ale i pokazać miejsca często przez katowiczan nieznane. Bezpłatne spacery odbędą się z udziałem przewodników, którzy opowiedzą o architekturze i historii miasta.

Motywami przewodnimi zwiedzania są katowickie murale, neony, moderna i blues. Szczególnie szlak murali i neonów jest wciąż bogacony o kolejne dzieła. Jak mówi Marta Chmielewska, naczelnik działu promocji Urzędu Miasta, w okolicy Rynku oraz ulic 3 maja i Stawowej w siedmiu punktach można znaleźć miniatury oryginalnych neonów i archiwalne zdjęcia, dzięki którym mieszkańcy mogą poznać historię tych dzieł. W połowie czerwca uruchomiono także drugą część szlaku. Obecnie punktów jest już 14.

W Katowicach powstają również nowe murale – uliczną sztukę można oglądać nie tylko w Śródmieściu, ale i dalszych dzielnicach. Spacery skupią się jednak wokół murali zdobiących budynki w centrum miasta i jego okolicach.

Pierwszy spacer szlakiem katowickich neonów odbędzie się 22 lipca o godz. 21:00. Terminy kolejnych tras mają być podawane na bieżąco za pośrednictwem oficjalnego facebookowego konta miasta. Na wspólne zwiedzanie można się zapisać osobiście w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku 13 lub mailowo: katowice@silesia.travel.

Obrazek domyślny
Magdalena Kwaśniok