Zakończyła się dezynfekcja basenu Bugla. Kąpielisko zostało ponownie otwarte

MOSiR w ubiegłym tygodniu poinformował o prewencyjnym zamknięciu kąpieliska Bugla ze względu na niepożądane bakterie w wodzie. Pracownicy basenu w ostatnich dniach przeprowadzili dodatkową dezynfekcję, dzięki czemu już 20 lipca o godz. 13:00 będzie można wejść na teren kąpieliska.

W komunikacie MOSiR-u zaznaczono jednak, że pałeczka ropy błękitnej to bakteria, która niekiedy wraca w zainfekowane wcześniej środowisko. ”Charakterystyka tej bakterii pozwala przypuszczać, że źródłem jej nawrotów są regularni użytkownicy” – zaznaczają zarządcy obiektu, wskazując na takie cechy bakterii jak przenoszenie jej przez człowieka czy fakt, że jest przyczyną zakażeń szpitalnych.

W związku z tym zapowiedziano częstsze kontrole higieny osób korzystających z wody. „W tym zakresie prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do poleceń pracowników oraz ratowników wodnych” – przypominają zarządcy.

Pałeczka ropy błękitnej to bakteria, która jest groźna tylko dla osób z obniżoną odpornością, w szczególności cierpiących na mukowiscydozę. Katowice nie są odosobnione w walce z bakterią – wcześniej pojawiła się ona również w Opolu czy Wrocławiu.

Obrazek domyślny
Magdalena Kwaśniok