W Katowicach rusza „Wakacyjna szkoła języka polskiego dla Ukraińców”

Miasto Katowice wciąż prowadzi działania mające ułatwić ukraińskim uchodźcom funkcjonowanie w Polsce. W związku z tym już w lipcu rusza wakacyjna szkoła języka polskiego. W darmowych zajęciach będą mogli wziąć udział ukraińscy uchodźcy wojenni, który obecnie mieszkają w Katowicach.

Zajęcia będą prowadzone zarówno dla dzieci w przedziale wiekowym 8-13 lat, dla młodzieży do 19 roku życia, jak i dla dorosłych – tych grup zajęciowych jest najwięcej. Kurs będzie prowadzony w Pałacu Młodzieży przy ul. Mikołowskiej od 18 lipca do 26 sierpnia.

Grupy zajęciowe wyglądają następująco:

A1 – grupa dziecięca – 8 – 13 lat (poniedziałki i środy: 13:00 – 15:15)
B1 – grupa młodzieżowa – 14 – 19 lat (poniedziałki i środy: 15:30 – 17:45)
C1 – grupa dla dorosłych (wtorki i czwartki: 13:00 – 15:15)
C2 – grupa dla dorosłych (wtorki i czwartki: 15:30 – 17:45)
C3 – grupa dla dorosłych (poniedziałki i czwartki: 15:30 – 17:45)

Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające odbycie zajęć. Dla jego uzyskania konieczne jest uczęszczanie na lekcje na poziomie 80% frekwencji.

Aby się zarejestrować na zajęcia, konieczne jest wypełnienie formularzu – https://forms.office.com/r/Y3Ym1CkSKn. Ilość miejsc jest ograniczona.

Kurs finansowany jest z środków Taipei Representative Office in Poland.

Warto także przypomnieć, że wszystkie dzieci ukraińskich uchodźców wojennych w wieku przedszkolnym mogą uczęszczać do samorządowych przedszkoli w Katowicach. Dzieci w placówkach mogą również skorzystać z pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także uczęszczać do miejskich poradni psychologiczno-pedagogicznych. Według danych przedstawionych przez Urząd Miasta, do 28 czerwca z oferty miejskich przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych korzystało 596 wychowanków. Miasto prowadzi także program dofinansowania pobytu ukraińskich dzieci w niepublicznych żłobkach oraz umożliwia dzieciom bezpłatny udział w zajęciach sportowych i artystycznych.

Obrazek domyślny
Magdalena Kwaśniok