Centrum Kato obchodzi 5. urodziny. Na mieszkańców czekają atrakcje

Centrum Kato obchodzi 5. urodziny. Z tej okazji organizatorzy przygotowali dla mieszkańców koncerty i strefę gastro, w której nie zabraknie czegoś zarówno dla smakoszy kulinarnych, jak i wielbicieli piw kraftowych.

Przestrzeń kulturalna na tarasach Spodka, wcześniej nazywana Gastro Fajer, na stałe wpisała się na kulturalną mapę Katowic. Kino plenerowe, występy znanych i lokalnych artystów, warsztaty i przestrzeń do rozmowy – to wszystko sprawiło, że katowiczanie chętnie wybierają Centrum Kato. Jak piszą pomysłodawcy przestrzeni, w sezonie tarasy odwiedza ponad 35 000 ludzi, a w rekordowym roku odnotowano aż 60 000 uczestników.

Centrum Kato powstało jako miejsce, które ma stanowić uzupełnienie oferty Strefy Kultury o nie tylko gastronomię, ale i rozrywkę. To także możliwość przebywania w schludnie zaaranżowanej przestrzeni.

Przez ostatnich pięć lat na tarasach z autorskimi setami wystąpili tacy wykonawcy jak pochodzący z Katowic raper Miuosh czy znany z zespołu PRO8L3M Steez. Funkcjonowanie strefy zainaugurowały koncerty Rasmentalism i Flirtini. Jak będą wyglądały urodziny Centrum Kato?

Podczas trwających od 13 do 17 lipca obchodów nie zabraknie zarówno rytmów tanecznych, jak i hiphopowych. Na scenie pojawi się również elektronika – w piątek wystąpi We Lecim, weekend zakończy z kolei elektroniczny piknik Szpas, na którym zagrają Addy-Z, Holly Molly i LuLu Malina.

Program urodzin Centrum KATO:

14.07 czwartek – koncert Nita
start 20.00

15.07 piątek – koncert Święty Bass
start 21.00, ŚWIĘTY BASS. Miły ATZ i Phunk’ill + DJ Noseblunt i Holoe (We Lecim)

16.07 sobota – hip-hopowe Jam Session
start 20.00, wystąpią m.in. FerbiNTE

17.07 niedziela – impreza elektroniczna Szpas
start 16.00, line-up: Addy-Z, Holly Molly, LuLu Malina

Obrazek domyślny
Magdalena Kwaśniok