Rozpoczęły się prace w Gminnym Punkcie Zbiórki Odpadów. Placówka zostanie zamknięta do wiosny

Gminny Punkt Zbiórki Odpadów zostanie przebudowany – modernizacja rozpoczęła się 9 lipca. Na czas prac placówka będzie zamknięta. Planowo ponowne jej otwarcie ma nastąpić wiosną przyszłego roku.

Zadaniem ośrodka mieszczącego się przy ul. Bankowej jest zbieranie odpadów komunalnych, a także przyjmowanie od mieszkańców odpadów wielkogabarytowych i problematycznych. Katowiczanie mogli się zgłosić do placówki chociażby ze zużytymi oponami, farbami czy odpadami budowlanymi. Do tej pory do punktu mieszkańcy mogli przywieźć również odpowiednio posegregowane śmieci.

W czasie remontu zadania placówki przejmą trzy punkty – przy ul. Milowickiej 7A, ul. Zaopusta 70 oraz przy ul. Obroki 140.

Modernizacja punktu będzie polegać na poprawieniu reprezentatywności już istniejącej infrastruktury oraz budowie obiektu socjalno-biurowego, a także wiat i garaży. Dwukondygnacyjny budynek będzie miał niemal 300 m2. Celem inwestycji jest stworzenie na terenie zakładu biura obsługi klienta, co ma mieszkańcom ułatwić załatwianie spraw związanych z odpadami w dogodnej lokalizacji. W obrębie punktu ma się również znaleźć myjnia kontenerów i sprzętu.

Prace będą kosztować ok. 5 mln zł.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok