Policjant po nocnej służbie zatrzymał poszukiwanego

Katowicki policjant, który po nocnej służbie wracał do domu, zatrzymał poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Obecnie przebywa już w zakładzie penitencjarnym.

Mł. asp. Dawid Michalak na co dzień pełni służbę w ogniwie patrolowo – interwencyjnym Komisariatu II Policji w  Katowicach. Kiedy po nocnej służbie wracał do domu i pojechał na zakupy do sklepu, zauważył wśród sklepowych półek poszukiwanego od wielu miesięcy mężczyznę. Sąd Rejonowy Katowice -Wschód już w 2021 roku wydał za 28-latkiem nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego, w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna jednak wiedział, że jest poszukiwany i się ukrywał. Był bardzo zaskoczony, kiedy podszedł do niego policjant w cywilnym ubraniu i go zatrzymał. Na miejsce zostali wezwani umundurowani policjanci, którzy przejęli poszukiwanego mężczyzny. Po wykonaniu niezbędnych czynności został osadzony w zakładzie penitencjarnym.

Śląska Policja

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.