Katowice na Dzień Dziecka 2022 

Jak co roku, na Dzień Dziecka w Katowicach szykowana jest moc atrakcji. Jednak aby większa liczba dzieci mogła z nich skorzystać, część wydarzeń potrwa do niedzieli włącznie, kiedy to na katowickim Rynku czeka nas wielki finał tegorocznych obchodów Dnia Dziecka.

– Składając dzieciom, tym małym i dużym, najlepsze życzenia z okazji ich święta, już teraz zapraszam na katowicki Rynek, gdzie w niedzielę 5 czerwca czekać będzie na Was wiele atrakcji w ramach strefy zabaw i animacji. Wyjątkową atrakcją będzie z pewnością Parada Postaci Bajkowych, w której weźmie udział 25 znanych i lubianych bohaterów – zaprasza Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Zachęcam także do przejrzenia propozycji, które przygotowały nasze jednostki miejskie, bo wśród nich także znajdziemy wiele ciekawych wydarzeń – dodaje prezydent.

1 czerwca (środa)
W tym dniu atrakcje będą czekały na najmłodszych przede wszystkim na miejskich basenach. W Basenie Brynów będzie dmuchana zjeżdżalnia, zajęcia w wodzie ze Szkołą Pływania Swimming Family, zajęcia gimnastyczne Ewo Gim, włoski poczęstunek od restauracji La Cucina, pokaz wozu strażackiego z możliwością zrobienia sobie zdjęcia oraz drobny upominek dla każdego dziecka wychodzącego z basenu. Podobne atrakcje będą czekały na dzieci przy Basenie Burowiec. Liczba osób na zajęciach jest ograniczona, a zapisy są dostępne na stronach internetowych basenów Brynów i Burowiec, w zakładce aktualności.

Na osiedlu Witosa festyn z okazji tegorocznego Dnia Dziecka będzie realizacją zadania z katowickiego Budżetu Obywatelskiego. W centralnym punkcie osiedla, na placu św. Herberta, od godz. 16.00 odbywać się będą zabawy z animatorami, gry i konkursy dla dzieci. Będą także bańki mydlane i balony, dmuchaniec, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

2 czerwca (czwartek)
Dzień Dziecka i Dzień Sąsiada w Piotrowicach rozpocznie się już o godz. 15.00. Na os. Odrodzenia przy ul. Radockiego 152 przygotowano bogaty program, a w nim m.in. spektakl teatralny, animacje, gry i zabawy dla dzieci, poczęstunek i wspólne biesiadowanie. Bliższe informacje w klubach osiedlowych Spółdzielni Mieszkaniowej Silesia oraz w biurze MDK w Piotrowicach.

Natomiast w Zarzeczu, Dzień Dziecka będzie obchodzony pod hasłem „Eko Dzień Dziecka”. Od godz. 17.00, w miejscowej filii Miejskiego Domu Kultury (ul. Stellera 4) odbywać się będą warsztaty, podczas których dzieci stworzą przyjazną środowisku niespodziankę.

3 czerwca (piątek)
W Miejskim Domu Kultury Bogucice Zawodzie, przy ul. Markiefki od godziny 17.00 odbywać się będzie Dzień Dziecka pod hasłem „Estrada dla Bajtla”. W programie m.in. koncert Alicji Janosz oraz szereg innych atrakcji i niespodzianek.

Natomiast Miejska Biblioteka Publiczna na boisku szkolnym przy ul. Goetla 2 w Murckach, od godz. 17.00 zaprasza na plenerową imprezę dla dzieci Klimat na czytanie. W programie m.in. Eko cuda – warsztaty plastyczne, Akademia czytania, Eko Bingo, Czytelnia pod Sówką, Zagadki literackie z nagrodami, rodzinne zabawy z chustą animacyjną itp.

4 czerwca (sobota)
W Miejskim Domu Kultury przy ul. Markiefki odbędzie się VI Grand Prix Miasta Katowice w szachach dla dzieci do lat 14. Turniej z okazji Dnia Dziecka, współorganizowany z Fundacją Wspierania Szachów na Górnym Śląsku Gens Una Sumus, wystartuje o godz. 10.00. Obowiązują zapisy na stronie www.chessarbiter.com

Natomiast Miejskim Domu Kultury w Zawodziu, zaprasza na Festyn Rodzinny – V Zawodziański Dzień Bajtla, który odbędzie się na placu przy parafii pw. Opatrzności Bożej przy ul. 1 Maja 52. Wydarzenie zorganizowane będzie w ramach Inicjatywy Lokalnej. W planie dmuchane atrakcje i animacje dla dzieci.

Na Dzień Dziecka w Podlesiu zapraszamy na plac zabaw przy ul. Zaopusta, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się wspólne świętowanie. W programie: animacje, prezentacja teatrzyku obrazkowego „Śląskie Straszki”, konkursy, quizy, konkurencje sportowe, malowania buzi, „Kącik Malucha”, planszówki i rurki konstrukcyjne. Dodatkowo strefa zabaw dla gości z Ukrainy. Dla miłośników zieleni – „Sadzonkarnia”. Impreza współorganizowana jest przez Radę Dzielnicy nr 22 z Podlesia.

5 czerwca (niedziela)
Katowice z Radiem ZET organizują kolorową paradę Postaci Bajkowych. W godz. 11.00-15.00 czekać będzie rodzinna strefa zabaw i animacji oraz gry i konkursy z nagrodami od partnerów projektu. Strefy zabaw dziecięcych będą dopasowane do wieku.
Na strefę zabaw i animacji składać się będą:
• Strefa Hulajnóg i zabaw na dwóch kółkach
• Warsztaty kulinarne dla najmłodszych
• Muzyczna strefa z karaoke
• Strefa dla chłopców „od kowboja przez rycerza do żołnierza”
• Strefa dla dziewczynek ,,mała księżniczka”
• Strefa konstrukcji i zabaw plastycznych
Na dzieci czekać będą liczne nagrody oraz upominki.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.