Radny chce przystanku kolejowego na Osiedlu Witosa. Odbędą się konsultacje z mieszkańcami

Radny Krzysztof Kraus wspiera inicjatywę mieszkańców w sprawie utworzenia przystanku kolejowego na Osiedlu Witosa. Jest szansa na spełnienie postulatu katowiczan w ramach planowanej przez PKP inwestycji na trasie Katowice – Gliwice.

W związku z zapowiedzianą inwestycją, odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, na którym osoby zainteresowane będą mogły zaopiniować proponowany projekt. Spotkanie zorganizuje PKP PLK S.A. oraz Metropolia GZM. Konsultację odbędą się w najbliższy poniedziałek 30 maja o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 33 w Katowicach.

Zapowiedziane spotkanie będzie drugą możliwością do wypowiedzenia się na temat planów utworzenia przystanku na Osiedlu Witosa. Jak podkreśla Krzysztof Kraus, pierwsze spotkanie nie pozwoliło jednak mieszkańcom na odpowiednie wyrażenie swojej opinii w kwestii inwestycji. „Spotkanie dla ludzi, którzy docelowo mogliby dojeżdżać koleją do pracy, zrobiono w dzień pracujący w godzinach pracy. W miejscu, do którego co do zasady dojechać można wszystkim, tylko nie komunikacją zbiorową. Oby były to tylko niemiłe dobrego początki” – skomentował radny 17 maja.

Dzięki inicjatywie władz miasta mieszkańcy będą mogli jednak wziąć udział w procesie konsultacyjnym. Aktywiści zachęcają również do wypełniania ankiety.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok