Polsko-ukraiński piknik integracyjny w Ligocie

W sobotę, 21 maja, na terenie przy Miejskim Domu Kultury „Ligota” (ul. Franciszkańska 33) odbędzie się polsko-ukraiński piknik integracyjny. Katowiczan czeka popołudnie pełne atrakcji, okazja do pobycia razem, spędzenia dobrego czasu na świeżym powietrzu.

Już o 13.00 śląscy kucharze, dzięki Fundacji In Corpore, będą gotować z najmłodszymi miłośnikami sztuki kulinarnej. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w kuchni – do 16.00.

O 15.00 rozpocznie się program artystyczny. Na scenie wystąpią zespoły z MDK „Ligota”: Mażoretki „Akcent”, Koło Miłośników Śląskiej Pieśni, zespoły „Nutki” i „Gama”, uczestnicy zajęć „Śpiewaj razem z nami”, Justyna Pachla i Agata Warkocz. Wystąpią również goście z Ukrainy mieszkający w punkcie recepcyjnym przy Franciszkańskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Michał Skuza wraz z zespołem.

Czeka również poczęstunek – ukraińskie potrawy przygotowane przez gości z Ukrainy oraz steki przygotowane przez wolontariuszy z fundacji Kodomo Egao ShienKai. 

Najmłodsi również będą się świetnie bawić. Mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych i rękodzielniczych oraz współzawodnictwie sportowym. Będzie też malowanie twarzy, animacje balonowe i dmuchana zjeżdżalnia! 

A miłośników rękodzieła zainteresuje wystawa prac Grupy „Szydełko i Druty”.

W razie niepogody, piknik zostanie przeniesiony do sal MDK „Ligota”.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.