Ruszyły zapisy na Bieg Bohaterów

Ruszyły zapisy na Bieg Bohaterów. 19 czerwca uczestnicy przebiegną 4,2 km ulicami Katowic, aby uczcić pamięć bohaterów naszego regionu. 

Bieg upamiętni 100. rocznicę powrotu Śląska do macierzy, czyli przyłączenia części naszego regionu do Polski. Nie bez powodu wybrano właśnie ten termin. Dokładnie 20 czerwca 1922 roku tłum na moście w Szopienicach powitał Wojsko Polskie wkraczające na Śląsk. Tego dnia żołnierzy oklaskiwał między innymi wojewoda śląski, Józef Rymer, Wojciech Korfanty oraz cała rzesza mieszkańców Śląska.

100 lat później zapraszamy na bieg upamiętniający to wydarzenie. Tak jak dawniej witano bohaterów czasu wojny, tak teraz w centrum Katowic uhonorowani zostaną biegacze, bohaterzy czasu pokoju.

Specjalnie na to wydarzenie przygotowano trasę o symbolicznej długości jednej dziesiątej maratonu, która prowadzić będzie od Pomnika Powstańców Śląskich w Katowicach do mety w Parku Śląskim przy Skwerze Powstań Śląskich. Zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych, którzy buty treningowe wkładają tylko od święta. Tym razem nie liczy się czas, a sam udział i pamięć o dawnych wydarzeniach. 

Podczas wydarzenia przewidziano wiele dodatkowych niespodzianek. Miasto Katowice jest partnerem biegu. Szczegóły dotyczące biegu i zapisy na stronie: https://silesiamarathon.pl/zapraszamy-na-bieg-bohaterow/   

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.