Dyrektor Teatru Śląskiego otrzymał nagrodę „Promotora Polski 2022”

Dyrektor Teatru Śląskiego, Robert Talarczyk, otrzymał nagrodę Promotora Polski 2022.

Statuetki „Promotora Polski 2022″ wręczono po raz szósty, a uroczysta gala odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w trakcie trwania Europejskiego Kongresu Gospodarczego EEC 2022.

„Promotor Polski” to tytuł przyznawany przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” osobom, które działają na polu kulturalnym, naukowym lub biznesowym, a dzięki swoim dokonaniom i zaangażowaniu przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku Polski.

W tym roku laureatami nagrody zostali również: prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Akademii WSB; prof. Tadeusz Sławek, literaturoznawca, poeta, samorządowiec oraz Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Robert Talarczyk, odbierając statuetkę, powiedział: „Szanowni Państwo, jestem wzruszony otrzymaniem nagrody. Od ponad dwudziestu lat robię wszystko, by wypromować Śląsk w Polsce i w Europie, ponieważ zdarza mi się reżyserować i pokazywać nasze spektakle poza granicami kraju. Uważam, że Śląsk to piękny, dumny i dla mnie najważniejszy region w Polsce. Mam nadzieję, że jest ważny nie tylko dla mnie, ale również dla wielu z Was”. 

Teatr Śląski

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.