„Wzajemne przepytywanie – Krzysztof Zanussi i Barbara Gruszka-Zych” w Bibliotece Śląskiej

Biblioteka Śląska zaprasza na spotkanie „Wzajemne przepytywanie – Krzysztof Zanussi i Barbara Gruszka-Zych”, wokół publikacji „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem” (Wydawnictwo Ursines) i książki poetyckiej „Dla” (Wydawnictwo Śląsk).

„Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem” to pierwsza książka pokazująca dotąd mało znane życie prywatne Krzysztofa Zanussiego i jego żony Elżbiety. Tę sferę wybitny reżyser przez lata otaczał dyskrecją. Jego legendarna powściągliwość i arystokratyczny dystans sprawiają, że jest osobowością nie dającą się zamknąć w żadnym schemacie. Książka Barbary Gruszki-Zych pozwala jednak dotknąć tajemnicy Zanussiego, którą w dużym stopniu pomaga odkryć jego żona Elżbieta. (…)
Więcej informacji o książce na stronie Wydawnictwa Ursines (Działania Wizualne): https://zanussi.dzialaniawizualne.pl/

„Dla” – W nowym zbiorze wierszy Barbary Gruszki-Zych zmarli nieustannie na nowo ożywają, nie tylko wskrzeszani wspomnieniami. Króciutki, trzyliterowy zaledwie tytuł nowego tomiku Barbary Gruszki-Zych brzmi jak urwana dedykacja. „Dla” – czytamy i każdy może dopowiedzieć sobie w myśli adresata. Bo też te wiersze mają charakter uniwersalny i wielu z nas mogłoby się w nich odnaleźć. (…)
Więcej informacji o książce na stronie Wydawnictwa Śląsk: http://www.slaskwn.com.pl/sklep/dla

Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia 2022 roku o godz. 17.00 w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej przy ul. Francuska 12. Wydarzenie będzie również transmitowane online na Facebooku Biblioteki Śląskiej.

Biblioteka Śląska

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.