Ogłoszenie przetargu na remont Zakładu Oczyszczania przy Bankowej

Zakład Oczyszczania MPGK przy ulicy Bankowej w Katowicach zmieni swoje oblicze, a mieszkańcy zyskają miejsce, gdzie będą mogli załatwić wiele spraw. Właśnie ogłoszony został przetarg na roboty budowlane, które będą miały na celu przekształcenie obecnej bazy w obiekt nowoczesny, a jednocześnie estetyczny.

Baza Zakładu Oczyszczania Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej znajdująca się przy ulicy  Bankowej 10 w Katowicach służy do wykonywania bieżących prac ręcznego oczyszczania śródmieścia miasta. Zakres prac, który ma obejmować remont to: rozbiórka istniejących budynków i infrastruktury oraz budowa dwukondygnacyjnego budynku socjalno-biurowego, wiaty magazynowej z funkcją Gminnego Punktu Zbierania Odpadów z wydzieloną częścią na myjnię kontenerów i sprzętu, a także budowa infrastruktury otaczającej – garaży, parkingu i ogrodzenia.

Po remoncie kompleks zachowa swoje dotychczasowe funkcje. Pojawi się tam także biuro obsługi klienta, dzięki czemu będzie można załatwić wiele spraw osobiście. Projekt remontu będzie się także wpisywał w zamierzenia zagospodarowania tego rejonu miasta przy jednoczesnym spełnieniu standardów BHP i wymogów wewnętrznych spółki. Termin składania ofert mija 23.05. Rozpoczęcie prac jest planowane na lipiec, a roboty mają potrwać 9 miesięcy.

Zakład Oczyszczania Miasta jest częścią infrastruktury MPGK. Do jego głównych zadań należy m.in.: zbieranie odpadów stałych pochodzących z kontenerów i pojemników, koszy na śmieci znajdujących się w miejscach publicznych. Punkt przy ulicy Bankowej zbiera również odpady biodegradowalne, budowlane i rozbiórkowe z remontów prowadzonych samodzielnie, a także odpady wielkogabarytowe z ograniczeniem ilościowym. W bazie znajduje się także zaplecze pozwalające na mycie i dezynfekcję kontenerów.

Planowana inwestycja jest ważna szczególnie dla mieszkańców śródmieścia. Liczymy, ze unowocześnienie zakładu przyczyni się do większej świadomości o potrzebie segregacji odpadów – nie tylko na poziomie wyrzucania ich do odpowiednich kontenerów, ale także wiedzy, które należy przywieźć do Gminnego Punktu Zbierania Odpadów, aby nie zalegały w otaczającej nas przestrzeni – podsumowuje Damian Stępień, dyrektor ds. administracyjno-eksploatacyjnych w MPGK Katowice.

Katowicka Agencja Wydawnicza

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.