Dzielnica Brzmi Dobrze 2022. Ruszyła V edycja konkursu dla początkujących zespołów z Katowic

Pandemia odchodzi, miejmy nadzieję, że bezpowrotnie, czas wrócić do muzyki. Po raz piąty ruszamy z projektem Dzielnica Brzmi Dobrze, który skierowany jest do tych, którzy chcą być słyszani – młodych i początkujących zespołów muzycznych związanych z Katowicami. 

Program mający na celu wsparcie i wypromowanie młodych muzyków uruchomiony został w kwietniu w 2016 roku w formie przesłuchania/konkursu przed profesjonalnym, niezależnym jury. 

Laureaci poprzednich edycji to dziś rozpoznawalne już marki w świecie muzycznym: Aiselis, Bukowicz, The Cornwall, Erith, Fonogon, Fuck The People, Hengelo, Kolory, Lód 9, Max Bravura, MOLE, NOTTOOEASY, OMAYU, Parnas Brass Band, The Party Is Over, Studio Sztama, Szklane Oczy, Zośka, Żyjoki.

Podobnie jak w poprzednich latach wyłonieni w finale konkursu zwycięzcy zostaną objęci dwuletnim patronatem Katowic – Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie Muzyki, co wiązało się będzie z szeregiem działań o charakterze wsparcia technicznego i promocyjnego
· nieograniczony, całodobowy i bezpłatny dostęp do w pełni wyposażonej sali prób i projektowego studia nagrań z osobnym live-roomem 
· warsztaty z miksu/masteringu, wokalne, budowania wizerunku, produkcji komputerowej i inne
· sesje nagraniowe, sesji zdjęciowe, wideosesje
· projekty identyfikacji wizualnej przy współpracy z katowicką ASP
· organizacja koncertów
· wsparcie merytoryczne i techniczne

Laureaci mogą również liczyć na szeroką akcję promocyjną w kraju i za granicą. Nie tylko w organizowanych przez Miasto Katowice wydarzeniach: Kocham Katowice, JazzArt Festival, Ars Independent Festival, Mix The City, Katowice dla Aleppo czy UCCN Annual Meeting. „Nasze” zespoły występowały również w Lublinie, Sopocie, Pszczynie, Krakowie, a także m.in w Leeuwarden, Ostrawie, Opawie, Saint Ethienne czy Hannoverze, z regularnymi koncertami, ale również ze specjalnie przygotowanymi projektami, takimi jak: WHERE THE SOUL IS czy KATOLUB ORCHESTRA.

W zgłoszeniu wystarczy przedstawić krótki film prezentujący zespół i jego oryginalną twórczość. Nagranie wraz z opisem, zawierającym podstawowe informacje: nazwę, wykonywaną muzykę, skład oraz dzielnicę, którą reprezentujecie, wyślijcie na adres dbd@miasto-ogrodow.eu

Termin wysyłania zgłoszeń upływa 22 kwietnia 2022 r. o godzinie 23.59.

Wybrani podczas pre-selekcji wykonawcy zostaną zaproszeni na przesłuchania, które odbędą się 22 maja 2022 w sali koncertowej Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek, przy Placu Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach. Podczas przesłuchań, profesjonalne jury wybierze maksymalnie 4 zwycięskie zespoły.

Regulamin do pobrania TUTAJ

Kontakt: dbd[at]miasto-ogrodow.eu

Katowice Miasto Ogrodów

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.