„Piosenki o miłości”. Spotkanie z Tomaszem Habowskim i Tomaszem Włosokiem w Kinie Światowid

Instytucja Filmowa Silesia Film organizuje kolejne spotkanie z polskimi twórcami. Po specjalnym pokazie „Innych ludzi” z udziałem Soni Bohosiewicz, Aleksandry Terpińskiej i Beaty Rzeźniczek, przyszedł czas na seans filmu „Piosenki o miłości” w towarzystwie Tomasza Habowskiego i Tomasza Włosoka. Wydarzenie odbędzie się w Kinie Światowid w ramach Klubu Filmowego 212. OSTATNI GASI ŚWIATŁO.

„Piosenki o miłości” okazały się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. Debiut Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina. Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Romantyczne „Piosenki…” zachwycą z pewnością fanów „Frances Ha”, „Once” czy „Przed wschodem słońca” – zapowiadają seans organizatorzy.

Jedną z głównych ról w filmie zagrała Justyna Święs – wokalistka uznanego na polskiej scenie muzycznej alternatywnego duetu The Dumplings, a prywatnie córka śląskiego aktora teatralnego. Artur Święs jest znany z występów w m.in. chorzowskim Teatrze Rozrywki, Teatrze Korez oraz Teatrze Śląskim.

Kino Światowid zaprasza na seans już 26 marca o godz. 19:00.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok