„Inni ludzie” w Kinie Kosmos. Pokaz przedpremierowy z udziałem twórczyń

Odkrycie gdyńskiego Festiwalu i jedna z najbardziej oczekiwanych polskich premier filmowych tego roku w Kinie Kosmos! Już 16 marca w kinie na Koszutce odbędzie się pokaz przedpremierowy filmu „Inni ludzie”. Po seansie spotkamy się z twórczyniami filmu – m.in. z reżyserką Aleksandrą Terpińską oraz odtwórczynią jednej z głównych ról – Sonią Bohosiewicz.

„Inni ludzie” to pełnometrażowy debiut fabularny pochodzącej z Wrocławia absolwentki Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego, czyli dawnego WRiTV UŚ, Aleksandry Terpińskiej. Zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Doroty Masłowskiej z 2018 roku film został okrzyknięty jedną z najlepszych produkcji ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie otrzymał aż 5 festiwalowych statuetek: za debiut reżyserski dla Aleksandry Terpińskiej, główną rolę męską dla Jacka Belera, montaż dla Magdaleny Chowańskiej, a także nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz nagrodę Onetu za „Odkrycie festiwalu”. Proza Masłowskiej, osadzona w szczególnym języku i formie literackiej, jest zawsze wyzwaniem dla filmowców, z którym Terpińska radzi sobie świetnie, przekładając rytm tekstu na warstwę wizualną filmu i specyficzną narrację. W efekcie – powstał jeden z najciekawszych formalnie polskich filmów ostatnich lat i druga, po „Wojnie polsko-ruskiej” Xawerego Żuławskiego, niezwykła filmowa adaptacja prozy Masłowskiej. Co ciekawe – jest to również pierwsza polska produkcja wytwórni Warner Bros.

„Inni ludzie” to opowieść o spotkaniu dwóch pozornie odległych i nieprzystających do siebie światów. Kamil (Jacek Beler) żyje w ciasnym mieszkaniu z matką i siostrą. Nie ma perspektyw, pracuje dorywczo, handluje narkotykami i marzy o karierze rapera. Przytłacza go powtarzający się rytm dnia, który nie przynosi nic nowego. Iwona (Sonia Bohosiewicz) jest około czterdziestoletnią kobietą, która nie radzi sobie z życiem i nieudanym małżeństwem. Szuka zapomnienia, zażywając niekontrolowane dawki antydepresantów. Spotkanie bohaterów doprowadzi do konfrontacji z własnymi lękami i pragnieniami, a relacja, choć pozornie bez znaczenia, pozwoli im zobaczyć w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi. W rolach głównych – obok nagrodzonego w Gdyni, pochodzącego z Zabrza Jacka Belera i związanej ze Śląskiem Soni Bohosiewicz, zobaczymy również Magdalenę KoleśnikSebastiana Fabijańskiego oraz bytomianina Marka Kalitę.

Film wejdzie do kin w piątek, 18 marca, ale już w środę, 16 marca katowickie Kino Kosmos zaprasza na pokaz przedpremierowy „Innych ludzi”. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórczyniami filmu: reżyserką Aleksandrą Terpińską, aktorką Sonią Bohosiewicz, montażystką Magdaleną Chowańską i producentką Beatą Rzeźniczek. Spotkanie poprowadzi filmoznawczyni Justyna Budzik.

Bilety do nabycia w kasie Kina Kosmos i na Filmowa.net

Zapraszamy!

Kino Kosmos | 16 marca | środa | 18.00

„Inni ludzie” | reż. Aleksandra Terpińska | Polska | 2021 | 106 min

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.