Hypnotic Brass Ensemble powróci do Jazz Club Hipnoza

Jazzowy ogień znowu zapłonie w Katowicach. Już w środę 6 kwietnia Hypnotic Brass Ensemble powróci do Jazz Club Hipnoza, by przynieść nam trochę optymistycznej energii, której tak bardzo nam trzeba w obecnych czasach. HBE to zespół słynący z potężnej mocy na koncertach i doskonałego kontaktu z publicznością. Grają na całym świecie, a ich żywiołowa wirtuozeria i eleganckie szaleństwo namnożyły im mnóstwo fanów również u nas.

W skład 9-osobowego Hypnotic Brass Ensemble wchodzi siedmiu braci dorastających w muzykalnej rodzinie Phila Cohrana, trębacza jazzowego, który był m.in. jednym z filarów Sun Ra Arkestra i mentorem The Pharaohs (później znanych jako Earth, Wind & Fire). Braterska orkiestra powstała na bazie wcześniejszego „rodzinnego” projektu Phil Cohran Youth Ensemble, w którym muzycy szlifowali umiejętności jeszcze jako nastolatkowie. Później zarabiali na życie graniem na ulicach Chicago, by w 2001 roku wydać własnym sumptem pierwszy album.

Od tamtej pory Hypnotic Brass Ensemble zagrali setki koncertów na całym świecie. Do współpracy zaprosili ich m.in. Erykah Badu, Childish Gambino, De La Soul, Flea z Red Hot Chili Peppers, Ghostface Killah, Gorillaz, Mos Def, Prince, Tony Allen i WuTang Clan. Najpopularniejszy utwór Hypnotic Brass Ensemble to „War”. Nagranie znalazło się na ścieżce dźwiękowej do kinowego hitu „Igrzyska Śmierci”. Inspiracje chicagowskiej grupy to nieskrępowane dźwięki nowoorleańskiego karnawału, jazzowa swoboda, lubieżny funk, uduchowiony soul oraz rozbujany rytm hiphopu. W ich muzyce słychać także rock, reggae, muzykę bałkańską, afrykańską oraz calypso.

W 2021 roku ukazał się jedenasty album grupy, zatytułowany „This Is A Mindfulness Drill”. Już w środę 6 kwietnia w Hipnozie usłyszymy nagrania z tej płyty, największe hity grupy oraz jeszcze nieopublikowane utwory. Znakomita okazja do spotkania z jednym z najbardziej barwnych zespołów naszych czasów!

Więcej o artystach:
https://www.hypnoticbrassensemble.com/
https://www.facebook.com/hypnoticbrassensemble
https://www.instagram.com/hypnoticbrass/
https://twitter.com/hypnoticbrass
https://soundcloud.com/hypnotic-brass-ensemble
https://www.youtube.com/user/hypnoticbrasstv
https://open.spotify.com/artist/4wvPcMJk7L9Rbw9Qh4kBeH

Jazz Club Hipnoza

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.