Europejski Kongres Gospodarczy z nową misją dla Ukrainy

Wydarzenia ostatnich dni – rosyjska agresja na Ukrainę – wstrząsnęły Europą i światem. Nie umiemy przewidzieć ich dalszego ciągu, ale wiemy, że po tym, co się stało, nasza Europa nie będzie już taka sama. Plany tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego przechodzą gruntowną zmianę, by odpowiedzieć na największe od dziesięcioleci wyzwanie dla Europy, jej mieszkańców, dla jej gospodarki.

Potępienie agresji i deklarację wsparcia działań, które mogą powstrzymać dramatyczny bieg wypadków i pomóc Ukrainie i Ukraińcom w godzinach historycznej próby – wpisujemy w nową misję Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Sytuacja w Ukrainie wymaga z tej perspektywy odpowiedniej analizy i wdrożenia realnych działań pomocowych w trakcie wojny i po jej zakończeniu.

Podjęliśmy decyzję o zmianie tegorocznej agendy. Wsparcie dla Ukrainy, scenariusze przyszłości i konkretne propozycje działań znajdą swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w programie, stając się głównym nurtem Kongresu. Nawiązujemy współpracę ze środowiskami, instytucjami i osobami wspierającymi Ukrainę w tym trudnym czasie. Chcemy włączyć się w szeroki nurt wsparcia Ukrainy z całym swoim doświadczeniem i wiedzą, wykorzystując możliwości techniczno-organizacyjne i instrumentarium znaczącej na polskim rynku grupy medialnej wyspecjalizowanej w ważnych obszarach gospodarki.

Środowisko Europejskiego Kongresu Gospodarczego – w to ani przez chwilę nie wątpiliśmy – podziela nasze odczucia i deklaruje chęć działania.

Zachęcamy zatem wszystkich – przedsiębiorców, inwestorów, firmy w różny sposób związane z Ukrainą, młody polski biznes, organizacje gospodarcze, samorządy, ekspertów i doradców, by dzielili się z nami pomysłami, jak skutecznie pomóc Ukrainie – tu we wspólnej Europie i teraz – w najbliższych, być może najcięższych tygodniach.

Pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie, które można zgłaszać przez formularz na stronie: www.eecpoland.eu.

Poprzez słowa, postawy i fakty skłaniajmy decydentów w regionie, w Europie i na świecie, by – z wykorzystaniem nadzwyczajnych środków – wywarli jak najszybciej zdecydowaną presję na agresora. Naszym celem jest nie tylko odpowiednie umiejscowienie wsparcia dla Ukrainy w programie tegorocznego Kongresu, ale doprowadzenie do działań, które będą realną pomocą teraz i w przyszłości. Chcemy stymulować przedstawicieli wszystkich szczebli administracji państwowej i samorządowej do podejmowania właściwych kroków i umożliwić im dialog między sobą i zainteresowanymi podmiotami. 

Deklarujemy zaangażowanie tu i teraz, ale także długofalowo, wpisując wsparcie dla Ukrainy w misję Kongresu. Zapraszamy do współpracy i liczymy na szczególną aktywność w wyjątkowym czasie.  Myśląc o skuteczności i trafieniu w realne potrzeby współpracować będziemy z tymi, którzy takie działania realizują wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie.

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.